Koncepční řešení IT systémů

DATA Intertech s.r.o na základě svých zkušeností s řešením problémů informačních systémů svých zákazníků nabízí pomoc a technickou podporu při projektech nasazení, rozvoji a údržbě technického vybavení všech hlavních operačních systémů, aplikačního software a virtualizace.

Správa operačních systémů a aplikací

Naši certifikovaní odborníci jsou Vám k dispozici při řešení jakýchkoli problémů týkajících se operačních systémů Microsoft Windows, Linux nebo AIX. Víme, že IT je důležité pro Váš byznys, a proto zajišťujeme Vaším serverům bezproblémový a bezpečný chod, jak v datacetrech, tak přímo ve Vašich kancelářích a serverovnách.

Samozřejmostí je možnost správy virtuálních serverů.

Opustíme-li svět serverů, můžeme nabídnout naše služby např. při správě koncových zařízení, ať už se jedná o správu operačního systému (Windows XP nebo Windows 7) nebo konkrétních aplikací jako jsou Microsoft Office a další.

Databázové servery

Samostatnou kapitolou je potom správa databázových serverů, kde dbáme na vysokou bezpečnost, dostupnost a výkon spravovaných systémů. Máme zkušenostmi jak s volně dostupnými databázovými servery jako jsou MySQL nebo PostgreSQL, tak s placenými databázemi např. Microsoft SQL Server, Oracle nebo DB2.

Groupware

Groupware zahrnuje počítačové nástroje napomáhající ke spolupráci lidí (např. pracovníků) na nějakém společném díle. Pomocí nich jednotliví členové skupiny mohou komunikovat, sdílet různé dokumenty a organizovat svoji spolupráci. Do groupwaru patří elektronická pošta, diskusní fóra, chaty, kalendáře, úkoly, úložiště dokumentů, různé „wiki“ nástroje a další. Můžeme Vám nabídnou naše služby např. u následujících produktů:

Virtualizace

Na poli virtualizace společnost DATA Intertech s.r.o. vystupuje jako Enterprise partner společnosti VMware a nabízíme široké spektrum služeb od implementace řešení přes správu až po odborné konzultace. Více se můžete dozvědět na samostatné stránce věnované našim službám v oblasti virtualizace.

Správa sítí

Nabízíme komplexní služby v oblasti instalací nových síťových infrastruktur nebo správy existujících sítí. Našimi hlavními cíli je vytvoření stabilní, bezpečné a výkonné sítě s maximálním využitím současných zdrojů zákazníka. Jsme schopni Vaši firmu efektivně chránit pomocí opensource firewallů a proxy serverů nebo některým z placených řešení, kterým může být např. produkt Kerio Control.

Neomezujeme se však pouze na fyzickou infrastrukuru. Pomocí produktů vShield Zones a vShield Edge jsme schopni plně zabezpečit i Vaší virtuální infrastrukturu na platformě VMware.