VMware Zimbra

VMware Zimbra je kompletní řešení pro email, kontakty, kalendář, sdílení souborů a zadávání úkolů, které je přístupné pomocí Zimbra Webového klienta, Zimbra offline desktopového klienta, Microsoft Outlook a spoustu dalších standardizovaných emailových klientů a mobilních zařízení. Zimbra může být nasazena pomocí tradiční instalace na Linux nebo jako software  virtual appliance (Zimbra Appliance) pro platformu virtualizační platformu VMware.

Hlavní přínosy

Kompletní emailové a kolaborační řešení s integrovanou vysokou dostupností

Zimbra appliance má všechny funkce jako standardně instalovaný server Zimbry, ale je nasazován ve formě software virtual appliance. S touto appliance můžete v okamžiku nasadit Váš vlastní emailové a kolaborační cloud nad platformou VMware vSphere bez žádných složitých instalací a konfigurací. Zimbra appliance je plně integrována s vSphere High Availability (VMware HA) a poskytuje heartbeat všech svých kritických služeb, tak aby byla zajištěna vysoká dostupnost celého řešení.

Vynikající rozhraní pro koncové uživatele

Zimbra poskytuje bohaté a konzistentní uživatelské rozhraní na všech hlavních platformách (Windows, Mac, Linux), a to jak webové skrze prohlížeč (Internet Explorer, Safari, Firefox, Chrome), tak i desktopové díky Zimbra desktop klientovi. Tento fakt zvyšuje uživatelskou spokojenost a snižuje náklady na podporu a školení koncových uživatelů. Moderní online uživatelské rozhraní nabízí sofistikované filtrování pošty, možnost značení pomocí štítků, cut&paste a mnoho dalších funkcí. Umožnuje tak uživatelům snadno spravovat velké schránky plné mailů nebo hlasových zpráv, mnoho kalendářů a úkolů.

Nižší čas na administraci a údržbu

Správa se provádí pomocí webové administrační konzole, která je jednoduchá na obsluhu a dostupná odkudkoli a kdykoli. Pomocí této konzole mohou administrátoři jednoduše spravovat přístupy a politiky, aby mohli diversifikovat uživatele ve velkých společnostech. Zimbra také podporuje delegování vybraných oprávnění na koncové uživatele, čím se sníží zátěž a náklady na IT administrátory a zvýší se spokojenost koncových uživatelů.

Zimbra appliance také dále pomáhá snížit náklady, tím že přímo integruje bezpečnostní technologie (firewall, antivirové a antispamové skenování), operační systém a aplikaci jako takovou – tím snižuje především čas, který je nutný pro údržbu a patchování, na rozdíl, kdyby byly všechny komponenty zvlášť.

Zimbra podporuje hierarchickou správu storage a multitenancy architekturu. Hierarchická správa storage optimalizuje náklady při použití tierovaných storage systémů a multitenanci architektura umožňuje efektivně poskytovat služby více společnostem na hostovaném prostředí.