VMware a virtualizace

Společnost DATA Intertech jakožto certifikovaný enterprise partner společnosti VMware nabízí své služby v oblasti virtualizace. Ať už se jedná o konzultační činnost nebo návrh a realizaci řešení virtualizace přesně na míru potřebám zákazníka. S produkty společnosti VMware máme několikaletou zkušenost a naše možnosti stále rozšiřujeme dalšími školeními a certifikacemi.

SMB řešení

Pro malé a střední firmy nabízíme kompletní analýzu jejich současné infrastruktury s možnostmi virtualizace na platformě VMware. Dále jsme schopni na míru navrhnout  a realizovat přechod na vSphere od společnosti VMware.  Nabízíme také konzultační služby a školení pro maximální využití všech produktů a možností, které virtualizace nabízí. Samozřejmostí je i plná podpora VMware produktů našimi certifikovanými techniky.

Pokud se bavíme o SMB sektoru, produkty společnosti VMware, které pokrývají tuto oblast jsou vSphere edice Essentials a Standard. Mezi služby které bychom Vám rádi nabídli pro zlepšení Vašeho podnikání patří:

  1. Konsolidace serverů – snížení počtu fyzických serverů přináší nejen úsporu na nákladech na správu IT infrastruktury, ale také přináší flexibilnější platformu pro provozování firemních aplikací.
  2. Zvýšení dostupnosti aplikací – díky mechanismům jako je HA cluster nebo vMotion je možné zajistit vysokou dostupnost při vynaložení minimálního úsilí a finančních prostředků.
  3. Rychlejší zálohování a obnova dat – VMware nabízí integrovaný nástroj pro rychlé a intuitivní nastavení zálohování a obnovu dat.

Enterprise řešení

Máme také zkušenosti s budováním a správou velkých privátních cloudů, postavených na VMware vSphere edicích Enterprise a Enterprise Plus. Můžeme se pyšnit realizací a správou jedné z největší implementací VMwaru v České Republice. Mezi klíčové přínosy VMwaru u takto velkých implementací patří:

  1. Centralizovaná správa – VMware nabízí společnou konzoli pro přístup a management celé infrastruktury. Máme zkušenosti s konfigurací rozsáhlých sítí při využití VMware distribuovaných switchů, host profilů a dalších enterprise funkcionalit, které vSphere nabízí.
  2. Bezpečnost – Rádi se s Vámi podělíme o naše znalosti produktů z rodiny VMware vShield, ať už formou konzultační nebo přímo implementační, tak abychom maximálně zabezpečili Vaši virtuální infrastrukturu.
  3. Disaster Recovery – Víme, že byznys kontinuita a data jsou pro většinu společností tím nejcennějším. Jsme schopni díky nejlepšímu produktu (VMware Site Recovery Manager) pro disaster recovery zajistit hladký běh vašich podnikových systému, ať už se děje cokoli.
  4. Optimalizace infrastruktury – Rozsáhlá virtuální infrastruktura se může časem stát nepřehlednou a můžou se v ní objevit úzká místa. My jsme schopni je nalézt a odstranit. Díky tomu dostanete ze svého datacentra maximum.

Virtuální desktopy

Samostatnou kategorií je virtualizace desktopů a aplikací. Někdy také označována jako VDI nebo VMware View či VMware ThinApp. Rádi Vám pomůžeme s přechodem z klasických na virtuální desktopy. Hlavní rozdíly mezi klasickými a virtuálními desktopy jsou:

  1. Rychlé nasazení, aktualizace a údržba – díky centrálně spravovaným základním obrazům je možné nasadit virtuální desktopy v krátké době, nebo hromadně provést patchování a údržbu.
  2. Bezpečnost a dostupnost – pokud desktop a data přeneseme ze stolu uživatele do datacentra, získáváme všechny výhody datového centra a funkcionalit VMware vSphere, jako je vysoká dostupnost, uložení dat na diskových polích atd.
  3. Snížení nákladů – Počáteční investice na vytvoření infrastruktury je nákladná, ale je prokázáno, že návratnost je díky snížení nákladů na provoz velice rychlá.

Zaujali jsme Vás?

Máte zájem o některou z našich služeb? Chcete se zeptat na detaily nebo rozšiřující informace? Neváhejte nás kontaktovat na vmware@intertech.cz.